tektim
Hizmet ve Çözümlerimiz
Firewall ve 5651 Yasa Çözümleri

Firewall ve 5651 Yasa Çözümleri

İçinde bulunduğunuz sistemin güvenirliği hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Veya sistem güvenliği olarak tedbir aldınız mı?

Firmalar maalesef başlarına bir olay geldikten sonra çözüm arayışına girerler. Biz sizlerin başına herhangi bir felaket gelmeden önce sisteminizin açıklarını test ediyor ve ona uygun çözümler geliştiriyoruz. Marka bağımsız çalışmayı tercih ederek sizin ihtiyacınız olan en net ürünü teklif ediyoruz. Düzenli olarak rutin kontrollerimiz gerçekleştirerek sistem sağlığını ve hataları ayıklayarak size yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu kapsamda verdiğimiz hizmetler

  • Firewall temini, kurulumu ve yapılandırma mühendisliği hizmetleri
  • 5651 sayılı kanun çerçevesinde (http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5651.html ) log tutma hizmetleri
  • Eğer müşterilerinize internet hizmeti sunuyorsanız, sisteme kayıtlı olarak dahil olmalarını sağlayan Hotspot hizmetleri
  • Daha fazla internet hızına ihtiyaç duyduğunuz yerlerde yetersiz kalan servis sağlayıcılar için Load Balancing hizmeti. (1 den fazla internet bağlantınızın tek alanda toplanması ve projeye göre bu hızın dağıtımı)
  • Farklı lokasyonlar arası Firewall üzerinde VPN kurulumu ve güvenli bağlantı sağlama hizmetleri.
  • İçerik ve Url Filtreleme hizmetleri.

 

 

 

 

Özetle 5651 Nedir ?

5651 sayılı kanun, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanundur. Bu kanun uyarınca Oteller, Restaurantlar, Alışveriş Merkezleri, Kafeler, Internet Kafeler, Üniversiteler, KOBİ'ler, fabrikalar gibi interneti kablolu ya da kablosuz kullanıma sunan tüm işletmeler yani internet toplu kullanım sağlayıcılar,

- Kendi iç ağlarında dağıtılan IP adres bilgilerini, kullanıma başlama ve bitiş tarih ve saatini ve bu IP adreslerini kullanan bilgisayarların MAC adresini gösteren bilgileri elektronik ortamda sistemlerine kaydetmekle yükümlüdür .

- Bu bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve oluşan verilerin dosya bütünlük değerlerini zaman damgası (hash) ile birlikte günlük olarak bir yıl süre ile saklamak ve gizliliğini temin etmekle yükümlüdür.

Adres : Selahattin Pınar Cad. Yaşarbey Sk. No:5/B Mecidiyeköy / Şişli      Telefon : +90 212 213 67 11     Fax : +90 212 213 67 14     E - Posta : info@tektim.com