tektim
Hizmet ve Çözümlerimiz
Ip Santral ve diğer ip çözümleri

Ip santral çözümleri ve diğer Ip işleri

İletişim her şeydir. Çok eski tarihlerde insanlar dumanla iletişim kurarken günümüzde artık evimizdeki birçok şeyi IP hizmeti ile yönetebilir durumda geldik.

Bir firmamızda IT adına IP ye değen her noktada müşterilerimize çözüm sunmaya çalışıyoruz. IP santral sistemleri analog sistemlerin yerini alınca, iletişim alanında mekana bağlılıklar tamamen ortadan kalktı. IP santral sahibi olunca mobil telefonunuza yüklenen yazılım ile dünyanın neresinde olursanız olun, internete bağlı olduğunuz sürece santral üzerinde sanki santralin yanındaymışsınız gibi hizmet alabilirsiniz.

Bu kapsamda vermiş olduğumuz hizmetler;

  • Lokal IP santral kurulumu
  • Merkezi ve şubeler bazında IP santral kurulumu
  • Bulut ( Cloud ) IP Santral çözümleri
  • Hepsi bir arada Ofis İletişim Çözümleri
  • Telefon Santrali
  • Video Konferans
  • Çağrı Merkezi
  • Elektronik Faks
  • Çoklu Sms

 

 

IP Santral Nedir?

Geleneksel Pbx sistemlerin (analog) yerini alan, network ağı üzerinden haberleşen, analog Pbx santrallerden çok daha yetenkli sistemlerdir. 

IP Santral geleneksel bilindik fiziki santrallerde var olan çağrı bekletme, çağrı aktarma, yönlendirme gibi temel özelliklerin tümünü içinde bulundurmaktadır. Bu özelliklerin dışında gelişmiş IVR ile çağrı karşılama, sesli mesaj bırakma, ses kaydı tutma, mesai saatlerine göre farklı karşılama, callcenter özelliği ve detaylı raporlama gibi daha çok sayıda gelişmiş özelliklere sahiptir. 

 

Peki.. Neden IP Santral kullanmalıyım?

1- Kurum çalışanların iletişim masrafları düşünüldüğünde IP altyapısında çalışan bir telefon santrali sayesinde diğer şubeler ile yapılan telefon görüşmeleri ücretsiz sağlanır. Ayrıca yeni nesil telekom operatörleri üzerinden yapılan telefon görüşmelerinde ciddi bir tasarruf sağlar.

2- Kurum çalışanlarının büyük bölümünün mobil olarak dışarıda çalıştıklarını göz ardı edemeyiz, bu nedenle masaüstü telefon ihtiyacının neredeyse ortadan kalktıgını söyleyebiliriz. Çalışanlar ofis içinde yada ofis dışında akıllı telefonlara kurulan yazılımsal telefon uygulamaları ile şirket santrali üzerinden telefonuna çağrı alır ve arama yapar.

3- Analog Telefon santralleri bir çift kablo kullanır. IP telefon santrali için özel kablolama gerekmez. Bilgisayarlar için hazırlanmış ağ altyapısını kullanır. Ayrıca akıllı telefonlar üzerinden de kullanılabileceğinden kablosuz ağ ortamı yada mobil internet ile de çalışması mümkündür.

4- IP Telefon santralleri kart ve abone mantığı taşımaz, yazılım altyapısına sahip olduğu için kapasite artırımı çok kolaydır.

5- Geleneksel santraller eski tip konsollar üzerinden programlanmaktave ayar yapılabilmekteydi. Sadece santral uzmanı tarafından yapılabilen bu işlem oldukça karmaşıktı. IP telefon santralleri ise web tabanlı arayüz ile yönetilir, şirketlerin bilgi işlem uzmanları kolaylıkla yönetebilir.

6- Görüntülü görüşme ile hem Video IP Telefonlar, hem de yazılımsal telefonlar görüşme yapabilir, video konferans oluşturabilir.

Adres : Selahattin Pınar Cad. Yaşarbey Sk. No:5/B Mecidiyeköy / Şişli      Telefon : +90 212 213 67 11     Fax : +90 212 213 67 14     E - Posta : info@tektim.com